Psalo se pondělí 19.11.2018, 9:57, kdy jsem na messengeru založil skupinu s názvem “Akce M”. Asi 30 minut před založením, jsem během němčiny přemýšlel o nápadu pana ředitele Šnorka – “Co takhle udělat v Týně Majáles?” Projížděl jsem web budějovického Majálesu a o velké přestávce to přišlo. Založená messengerová skupina: To je základ úspěšného projektu! A vůbec nevadí, že nikdo z dosavadního týmu na Majálesu ani nikdy nebyl.

Do 3. května se od toho pondělí událo hodně. Z původního složení Ondřej Vichta, Petr Macháček, Jan Vondra a Majda Koberová, vypadla poslední jmenovaná a nahradila ji Natka Trnků. Sešli jsme se s úžasnými lidmi, jenž nám chtěli pomoc a vyslechli jsme si poznámky těch, kteří v nás naopak vůbec nevěřili.
Snili jsme, bděli jsme, nevěřili jsme si, věřili jsme si, doufali i zatracovali.
Dělali jsme na brigádách bedňáky a koukali na to, jak to lidi nad námi vedou. Chvíli jsme si ani nemysleli, že Majáles bude. Až do konce jsme neměli finanční jistotu. A nebýt té spousty lidí, které jsem se marně snažil vypsat v předchozím příspěvku, žádného Majálesu v Týně by nebylo.

Zkrátka, bylo to napínavých 166 dní. Krom všech emocích je v tom ale neskutečné množství zkušeností a informací, které vám nikde jinde nepředají. Zážitky, které při plánování rodinné oslavy nezažijete. A to v negativním i pozitivním smyslu.

A ty dva dny? Stály za to! Díky vám 😊 Fadili jste nám, pomáhali jste, přišli jste a teď dokonce čtete i tenhle status. Rád bych tím zakončil část majálesového příběhu, který trval 170 dní od vytvoření messengerové skupiny až do teď.

Minulost máme za sebou a před námi je další kapitola. Říkáte, že chcete druhý Majáles. A pokud vám ho za rok nedáme, tak oněch 170 dní bylo k ničemu.

Ředitel Majáles týmu
Ondřej Vichta ❤️